Karczma znajduje się w chałupie z połowy XIX w. przeniesionej  z miejscowości Skotniki, gm. Zgierz

Cechy typologiczne chałupy wskazują, iż powstała ona w XIX w., trudno jednak z całą pewnością określić dokładniej datę powstania obiektu. Niektóre cechy, takie jak stosunkowo niewielka grubość sumików (ok. 9,0 – 9,5 cm), czy drewniane podłogi (być może założone wtórnie w miejscu klepiska), świadczą o tym, że obiekt może pochodzić z II poł. XIX w. chałupa zachowała się właściwie w stanie oryginalnym.
Obiekt po zakupieniu przez Gminę Uniejów został przeniesiony w latach 2010 - 2012 do kompleksu edukacyjno – turystyczno – rekreacyjnego „Zagroda Młynarska” w Uniejowie.

Chałupa będzie wykorzystana jako miejsce dla ekspozycji muzealnych jak i w celach pokazowych dawnych form gotowania potraw. Tu właśnie stoi oryginalny piec do wypieku chleba, na strychu znajduje się tradycyjna wędzarnia.


Galeria zdjęć

Drodzy Klubowicze,

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za skorzystanie z atrakcji, jakie oferuje Naszym Gościom Kompleks Termalno-Basenowy w Uniejowie.

Mamy głęboką nadzieję, że pobyt u nas okazał się przyjemnym doświadczeniem. Byłoby nam niezmiernie miło, gdyby Termy Uniejów wpisały się na stałe w repertuar najchętniej odwiedzanych przez Pana miejsc, kojarzonych z odpoczynkiem i relaksem.

Jako nasi Przyjaciele będą Państwo mogli skorzystać z wielu promocji i atrakcji przewidzianych wyłącznie dla naszych Klubowiczów.

W nadchodzącym czasie przygotowaliśmy dla naszych Klubowiczów specjalną promocję w postaci 20% rabatu na kąpiele w Kompleksie Termalno-Basenowym w Uniejowie. Promocja dotyczy osób posiadających imienną Kartę Klubową i obowiązuje od 7. listopada do 22. grudnia 2013 roku.

Nowością w naszym Klubie jest promocja okolicznościowa związana z urodzinami naszych Klubowiczów. Każdy członek Klubu będzie mógł w dniu swych urodzin, po okazaniu Karty oraz dowodu tożsamości skorzystać z 3-godzinnego darmowego pobytu w Kompleksie Termalno-Basenowym wraz z dostępem do Strefy Saun.

Osoby, które wypełniły ankietę w okresie od kwietnia do października 2013 roku, a nie otrzymały jeszcze Karty Klubowej otrzymają ją w najbliższym czasie drogą pocztową. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres: plywalnia@termyuniejow.pl

Inne promocje okolicznościowe będą ogłaszane na naszej stronie internetowej dlatego też zapraszamy do śledzenia aktualności na niej umieszczanych.

Do zobaczenia w Uniejowie - pierwszym Uzdrowisku Termalnym w Polsce!

 

Regulamin Programu „Przyjaciel Term Uniejów”

REGULAMIN PROMOCJI KLUBU PRZYJACIÓŁ TERM UNIEJÓW Rabat 20%

REGULAMIN PROMOCJI KLUBU PRZYJACIÓŁ TERM UNIEJÓW DARMOWE WEJŚCIE URODZINOWE

Karta Klubowa