Temperatura

40-60 °C

Typ

Zaawansowana

Rodzaj

Wilgotna

strefa saun

Sanarium

Relaks i Zdrowie

Dla dorosłych i dzieci od 13 roku życia

Bilet do Strefy Saun

Wejście dodatkowo płatne już od 12zł

Godziny otwarcia

W czasie godzin otwarcia Kompleksu 9:00 – 22:00

Opis atrakcji

Sanarium to inaczej kąpiel ciepłym powietrzem i wyższą wilgotnością powietrza, a odczuwalna temperatura waha się od 40 do 60°C. Historia takich kąpieli sięga czasów starożytnych. Wielką popularnością cieszyły się one u starożytnych Rzymian i Greków, a dziś nadal często jest spotykana w pierwotnej formie w Turcji i północnych terenach Rosji. Zabieg czasami jest wykonywany również z dodatkiem aromatu ekstraktów ziołowych. 

Bez wątpienia jest to lubiana, popularna i zdrowa forma relaksu. Specyfika sanarium polega na tym, że jest to kąpiel wypotna tak jak sauna, jednak w zupełnie innym klimacie. Główna różnica to o wiele większa wilgotność oraz niższa temperatura w porównaniu do sauny. 

Korzyści

Pomaga przy schorzeniach dróg oddechowych

Polepsza elastyczność i jędrność skóry

Pomaga przy dolegliwościach reumatycznych

Zobacz jak saunować

Nie jest tajemnicą, że sauna to najlepsze dobrodziejstwo dla urody jak i zdrowia. Korzystanie z sauny wpływa przede wszystkim na oczyszczanie organizmu.

Zobacz więcej
!

Kto powinien unikać korzystania z kabiny?

Osoby z niedoczynnością nadnercza, ze skłonnościami do krwotoków i hemofilii oraz osoby cierpiące na stwardnienie rozsiane i z liszajem rumieniowatym, a także kobiety w ciąży.Powinniśmy być również uważni, jeśli mamy w ciele implanty bądź wszczepienia silikonowego, a także przyjmujemy leki bądź kremy i żele naskórne.