Jesteś tutaj

Wiosenne Pow Wow w Uniejowie

Niezwykle barwna impreza kulturalna na stałe wpisała się do kalendarza wydarzeń gminy Uniejów i doczekała się już licznego grona wiernych fanów. Impreza dedykowana wszystkim miłośnikom kultury indiańskiej obejmowała: pokazy i konkursy tańców, prezentację tradycyjnych i współczesnych pieśni indiańskich, kiermasz wyrobów indiańskich oraz liczne niespodzianki i konkursy.

Na tegoroczny Pow Wow zjechali indianiści nie tylko z Polski, ale i z Czech, Niemiec, Anglii i Szwecji. Nie zabrakło też prawdziwych Indian. Gościem specjalnym był Robert Soto, Indianin z plemienia Apaczów, który zaprezentował taniec Hoop Dance. Do Uniejowa przyjechał także Amancio Chiari Wago z plemienia Kuna, który urodził się na wyspie Ustupu leżącej na Archipelagu San Blas Comarca Kuna Yala w Republice Panamy.

Według organizatorów z roku na rok impreza zyskuje na popularności. jest coraz więcej widzów, ale też i tancerzy prezentujących coraz to nowe stroje. Można zakupić pamiątki i podziwiać konkursy taneczne.

Organizatorami wydarzenia byli: Szina Sarnecka, Masandro Wszołek z Zespołu Ranores i Dariusz Lipecki, a współorganizatorami PGK Termy Uniejów i Urząd Miasta w Uniejowie.

Sobotni Festiwal poprzedził IX Bieg Na Rzecz Ziemi, który jest związany z Pow Wow w Uniejowie.Uczestnicy wystartowali z ronda w Starym Gostkowie. Bieg Na Rzecz Ziemi to inicjatywa nawiązująca do tradycji Świętego Biegu Na Rzecz Ziemi i Życia oraz rodzimych tradycji biegowych.

Zapraszamy do obejrzenia niezwykle kolorowych zdjęć z Pow Wow.