Jesteś tutaj

Baseny termalne

Baseny termalne to świetna propozycja dla osób spragnionych ciepłych kąpieli, nawet w środku najmroźniejszej zimy. Wody termalne zlokalizowane na głębokości ponad 2000 m, gwarantując tym samym temperaturę 68oC – bez względu na warunki pogodowe. Efekt? Także zimą możesz korzystać z kąpieli w gorącej wodzie.

Baseny termalne to gwarancja odprężenia

Nie ma nic przyjemniejszego niż wylegiwanie się w wodzie. Baseny termalne pozwalają na  jeszcze większe odprężenie. Ciepła woda zmniejsza napięcie mięśni, dając możliwość głębokiego relaksu. Już nawet kilkunastominutowa kąpiel sprawi, że zapomnisz o wszelkich kłopotach, a napięcie emocjonalne zniknie samoistnie. Pozbędziesz się nadmiaru stresu, a znajdziesz natychmiastowe ukojenie. 

Ciepła woda zdrowia doda

Zażywanie kąpieli w uniejowskiej solance termalnej to nie tylko kwestia komfortu psychicznego. To także wyraźna poprawa kondycji zdrowotnej. Od dawna słynie ze swoich właściwości, skutecznie wspierając leczenie:

  • reumatoidalnych zwyrodnień stawów,
  • stanów po zabiegach operacyjnych narządu ruchu,
  • chorób skóry,
  • nerwobólów,
  • nerwic,
  • schorzeń laryngologicznych (nosa, gardła, krtani),
  • dyskopatii.

Ponadto baseny termalne wpływają korzystnie na układ odpornościowy, podnosząc zdolności immunologiczne organizmu. Wpływają także korzystnie na syntezę kolagenu, zapewniając jędrność i elastyczność skórze.

Łagodzenie dolegliwości widoczne jest już po pierwszej kąpieli. Zaś systematyczne korzystanie z uniejowskiej solanki termalnej to wyraźna poprawa kondycji zdrowotnej.

Rozrywka dla całej rodziny

Baseny termalne to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Ciepła woda jest przyjemna nie tylko dla dorosłych, ale i dzieci. Dlatego weekend w naszych termach uniejowskich – nawet w środku zimy – jest świetną opcją. Kąpiel w ciepłej wodzie to istne szaleństwo, któremu warto się poddać. Choćby z uwagi na właściwości zdrowotne termalnych źródeł.