Jesteś tutaj

Baseny termalne na Słowacji

Baseny termalne na Słowacji każdego roku odwiedzają setki turystów. Wynika to przede wszystkim z ich atrakcyjnego położenia – siedząc w wodzie można napawać się pięknym widokiem gór rozciągających się przez cały krajobraz. Ale nasze Termy Uniejów mogą równać się z ofertą, jaką posiadają baseny termalne na Słowacji.

Gorąca woda – dla zdrowia i urody

Temperatura naszej wody termalnej utrzymuje się na poziomie 35oC. Charakteryzuje się niską mineralizacją (na poziomie 7g/l) oraz wydajnością 120m3/h.

Woda wypływająca z dużych głębokości (ponad 2000 m) to prawdziwa przyjemność dla ciała. Termy Uniejów, podobnie jak najlepsze baseny termalne na Słowacji, gwarantują poprawę kondycji zdrowotnej oraz wpływają korzystnie na urodę. 

Woda termalna skutecznie wspiera leczenie wielu schorzeń, m.in..:

  • dyskopatii,
  • reumatoidalnych zwyrodnień stawów,
  • problemów skórnych,
  • nerwic,
  • nerwobólów,
  • chorób o podłożu laryngologicznym,
  • związanych z nieprawidłową pracą układu odpornościowego.

Ponadto wody termalne pozwalają zadbać o urodę – dzięki zwiększonej syntezie kolagenu skóra zachowuje młody wygląd na dłużej.

Gorąca woda – ukojenie dla duszy

Wylegiwanie się w gorącej wodzie to prawdziwe ukojenie dla duszy. Wysoka temperatura wody powoduje rozluźnienie mięśni, co przynosi natychmiastowy efekt odprężenia. Już kilkunastominutowy seans zmniejsza napięcie emocjonalne – znika nerwowość, stres.

Gorące termy to doskonały sposób na prawdziwy relaks. Relaks na łonie natury, który staje się ogromną przyjemnością.

Baseny termalne  - rozrywka dla całej rodziny

Zażywanie kąpieli w basenach termalnych to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Uciechę z takiego błogiego relaksu mają nie tylko dorośli, ale i dzieci. Maluchy uwielbiają pluskać się w ciepłej wodzie. A dzięki termom w Uniejowie możliwe jest to na świeżym powietrzu – także w środku mroźnej zimy.

Nie musisz wyjeżdżać za granicę, by korzystać z właściwości gorących wód. Termy Uniejów zapewniają jeszcze więcej atrakcji niż baseny termalne na Słowacji.