Jesteś tutaj

Gorące źródła

Wznoszone już w czasach starożytnych gorące źródła znów przeżywają swój rozkwit.  Ludzie chcą czerpać z natury to, co najlepsze. Chcą korzystać z dobrodziejstw, wpływających na ich kondycję zdrowotną oraz samopoczucie.

Termy Uniejów – przyjemność ducha

Termy w Uniejowie to gorące źródła, w których znajdziesz prawdziwe ukojenie. Woda z utrzymującą się temperaturą 35oC wpływa korzystnie na rozluźnienie mięśni. Efekt? Natychmiast schodzi z Ciebie stres, zmniejsza się napięcie emocjonalne. Dzięki temu wody termalne przyczyniają się do maksymalnego odprężenia.

Szaleństwo w basenie termalnym to także pozytywny wpływ na wydzielanie endorfin. Szybko odczuwasz poprawę samopoczucia – zły nastrój natychmiast ustępuje. Zapominasz o zmartwieniach, bo teraz liczy się dla Ciebie dobra zabawa.

Gorące źródła – szansa na lepsze zdrowie

Wybierając relaks w basenie termalnym, nie tylko poprawiasz samopoczucie. Gorące źródła to także doskonały efekt leczniczy. Są sprzymierzeńcem w walce z wieloma schorzeniami, przynosząc widoczną poprawę.

Kąpiel w basenach termalnych powinny rozważyć osoby, które borykają się z:

  • dyskopatią,
  • nerwobólami,
  • nerwicami,
  • schorzeniami laryngologicznymi (np. gardła, nosa, krtani),
  • chorobami stawów (szczególnie o podłożu reumatologicznym),
  • chorobami skórnymi.

Gorące źródła wspierają leczenie tych schorzeń, przynosząc widoczną poprawę. Ponadto poprawiają prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego – kąpiel przy sporej różnicy temperatur (szczególnie zimą) sprawia, że organizm się hartuje.

Warto więc zażywać gorących kąpieli, by poprawić kondycję zdrowotną i cieszyć się doskonałym samopoczuciem.

Gorąca woda przez cały rok

Gorące źródła to doskonała propozycja wypoczynku – przez cały rok. W ciepłej wodzie można wylegiwać się nie tylko latem. To właśnie zimą można najbardziej docenić walory basenów termalnych. Nie ma nic przyjemniejszego jak pływanie na świeżym powietrzu, gdy wokół mnóstwo śniegu, a temperatura powietrza spada dużo poniżej zera.