Jesteś tutaj

Kabina infrared

Ciepło to jeden z najstarszych środków leczniczych stosowanych przez człowieka. Troska o zdrowie poprzez podwyższenie temperatury ciała, uzyskanie efektu pocenia dla odciążenia nerek, ogólna detoksykacja oraz korzystne oddziaływanie na serce i krwiobieg – to tylko niektóre z pozytywnych aspektów zdrowotnych wynikających z tej metody leczniczej. Dlatego każdy, kto ceni sobie łagodne i kojące ogrzewanie ciała przy maksymalnej temperaturze pomieszczenia wynoszącej 50ºC, powinien skorzystać z  kabiny na podczerwień IR. W sposób całkowicie niewidoczny, w obudowanych dookoła ścianach zintegrowano działający na podczerwień system ogrzewania powierzchniowego. Efekt cieplny, wywołany przez promienie podczerwone długie typu  IRC,  ma szczególnie delikatne i łagodne działanie.

Zaletą ukrytego źródła podczerwieni w panelach ściennych kabiny IR lub sauny jest brak oddziaływania pól elektromagnetycznych spowodowany wzajemną ich redukcją w wbudowanym systemie. 

 Ogrzewanie ze wszystkich stron w kabinie IR   na podczerwień przy temperaturze 35°C - 50°C ma szereg zalet, takich jak: wzrost rdzennej temperatury ciała, sprzyjający profilaktyce zdrowotnej, odciążenie nerek, obniżenie ciśnienia krwi, poprawa krążenia obwodowego, regulacja częstości tętna, wzrost szybkości przepływu krwi, rozszerzanie obwodowych naczyń krwionośnych, a tym samym  lepsze ukrwienie skóry  oraz zwiększone zaopatrzenie  w niezbędny tlen i substancje odżywcze.

Sauna na podczerwień wzbogaca wizytę w SPA o wariant w pełni zgodny z duchem czasu. Starannie przemyślana w każdym detalu, kabina na podczerwień łączy perfekcyjną technikę z ekskluzywnym wzornictwem, oferując osobom zażywającym dłuższe kąpiele służące  zdrowiu i dobremu samopoczuciu doznania odpowiadające wymogom współczesności.

 

Jak korzystać?

Do kabiny Infrarot nie wchodź będąc głodnym, ani też z pełnym żołądkiem. Opłukaj i dokładnie osusz swoje ciało, a jeśli masz „zimne stopy”, przed kąpielą w kabinie Infrarot ogrzej je ciepłą wodą. Kąpiel powinna trwać ok. 20-30 minut. Relaks ułatwiają Ci wygodne siedzenia z dodatkowymi podkładkami. Jeżeli w czasie kąpieli poczujesz się niedobrze, zalecamy natychmiast opuścić kabinę.

Po kąpieli weź letni lub ciepły prysznic, a następnie odpocznij przez 10-20 minut. Po gruntowniejszym wypoczynku możesz czynność powtórzyć.  Dla zrównoważenia utraty płynów przed i po kąpieli wypij nieco wody mineralnej. Dodatkowo, spożycie owoców znormalizuje poziom wapnia. Jest to zarówno zdrowe jak i orzeźwiające. Dobrym uzupełnieniem kąpieli w kabinie Infrarot jest ruch na świeżym powietrzu oraz masaże. W razie dolegliwości zdrowotnych, przed pierwszym skorzystaniem z kąpieli należy zasięgnąć porady lekarza.