Jesteś tutaj

Łaźnia aromatyczna

Łaźnia aromatyczna (lakonium)  wykorzystywana jest od najdawniejszych czasów, gdy ludzie odkryli, że olejki z roślin lub też same rośliny zmieszane z różnorakimi olejkami mogą być użyte do stworzenia specyficznych zapachów, wywołujących w nas uczucie odprężenia, błogości i relaksu. Zasada działania podobna do sauny parowej. Wraz z parą wydzielają się eteryczne olejki. Temp. odczuwalna to 50-60°C.

Aromatyczna łaźnia parowa – korzyści :

Kąpiele parowe w temperaturze 43-55°C sprzyjają zdrowiu oraz tworzą idealne warunki dla odprężenia. Gorąca para jest szczególnie zdrowa przy schorzeniach dróg oddechowych i dolegliwościach reumatycznych. Przygnębienie i złe nastroje ulatują, a Ty czujesz się wypoczęty i pełen wigoru. Aromatyczne wonie rozchodzą się wraz z delikatna parą w pomieszczeniu, potęgując zdrowotne działanie i pozytywny nastrój łaźni parowej.

Piękna skóra:

Także osoby przywiązujące wagę do estetyki skóry doceniają wilgotne ciepło łaźni parowej. Pory skórne otwierają się, skóra pozbywa się łuseczek, a nieczystości znikają. Wilgotne ciepło poprawia ukrwienie, oczyszcza i ożywia skórę. Krótko mówiąc, skóra staje się delikatna, czysta i miękka jak aksamit.

Pobyt w łaźni aromatycznej może trwać długo – podobnie jak w „caldarium”, dlatego wnętrze powinno być ukształtowane możliwie atrakcyjnie.