Jesteś tutaj

Oravice baseny termalne

Gorące źródła, czyli termy istniały już w starożytności. W wieku XIX przeżywały swój prawdziwy rozkwit, zachęcając do korzystania z kąpieli termalnych. I dziś popularność basenów termalnych utrzymuje się na wysokim poziomie, czego dowodem może być Słowacja. Termy tam zlokalizowane rozsławione są na cały świat, stale przyciągając turystów.

Zażyj gorącej kąpieli nawet mroźną zimą

Jeśli chodzi o kraj, jakim jest Słowacja, termy najbardziej popularne to Oravice. Właściwie jest to kompleks 6 basenów termalnych, które pozwalają na wodne szaleństwo nawet w środku zimy. A to wszystko w zewnętrznych basenach – pośród pięknych widoków górskich.

Jest to możliwe, ponieważ termy charakteryzują się wysoką temperaturą wody. Utrzymując się w granicach ok. 35oC (bez względu na warunki pogodowe panujące na dworze), pozwalają na kąpiel na świeżym powietrzu.

Termy – coś dla ciała i ducha

Kąpiel w basenie termalnym to nie tylko doskonała zabawa. To przede wszystkim moc walorów zdrowotnych i szansa na szybką poprawę samopoczucia. Wody termalne, dzięki bogactwu chemicznemu, wykazują działanie lecznicze. Łagodzą dolegliwości reumatyczne, dyskopatie, nerwobóle, nerwice, a nawet schorzenia o podłożu laryngologicznym. Ponadto zmniejszają napięcie mięśniowe, przywracają harmonię emocjonalną, pozwalają się odprężyć i odstresować.

Dodatkowe atrakcje dla każdego

Jeśli interesuje Cię Słowacja, termy to nie jedyna atrakcja aquaparku Oravice. Na każdego gościa czeka moc dodatkowych atrakcji na kilkuset metrach kwadratowych powierzchni. Do dyspozycji są zjeżdżalnie, hydromasaż, bicze wodne czy basen ze sztucznymi falami.

Jeśli chcesz poznać walory płynące w gorących źródłach, kierunkiem podróży wcale nie musi być Słowacja. Termy zlokalizowane są również w Uniejowie. Nasz kompleks rekreacyjny to moc radości dla każdego – bez względu na wiek. Gorąca woda (dochodząca do 35oC) pozwoli na istne szaleństwo nawet wtedy, gdy na dworze temperatura spada dużo poniżej zera.